Miegamasis

10 patarimų kaip įsirengti miegamąjį

Miegamasis tai tarsi poilsio oazė, tam tikra prasme – šventovė, kurios aplinką sukuriame tinkamomis spalvomis, baldais bei aksesuarais. Atsiminkite kelias pagrindines taisykles, kai įsirenginėsite savo asmeninį miegamąjį.

Miegamojo spalvos

Vietoje ryškių pagrindinių spalvų, rekomenduojama rinktis raminančius atspalvius ir vienspalvę spalvų paletę. Atminkite spalvų pasirinkimo teoriją: švelnūs mėlynos, levandų ar žalios spalvos atspalviai – laikomi raminančiais. Gilūs brangakmenių spalvų atspalviai – sukuria jaukumo ir komforto jausmą. Taip pat gali būti naudojama ruda, gili granatų ar topazo spalvos. Galima naudoti ir sušvelnintas jūsų mėgstamos spalvos versijas: vietoje baklažaninės – violetinę, vietoje mandarinų – moliūgo.

Miegamojo lubos

Miegamojo lubos, tai „penktoji“ kambario siena. Gulėdami lovoje nenorite žiūrėti į tuščią, blankų, baltą paviršių? Pridėkite luboms subtilų raštą ar švelnią spalvą. Nudažykite lubas šiek tiek švelnesne, nei sienų, spalva, taip vizualiai nuleisite jas ir suteiksite miegamojo kambariui jaukumo ir intymumo.

Lubas taip pat galite dekoruoti architektūriniais bagetais arba dažyti struktūriniais dažais. Norėdami išgauti didžiausią prabangą, lubas galima apipavidalinti sidabro lapais, lova su baldakimu, nuo lubų nuleistu uždangalu – jus apgaubs šiluma, o lubas papildys tekstūra, dizainu ir spalva. Taip pat ant lubų galima suformuota medaliono formos apdailą ir pakabinti krištolinį ar švelnių atspalvių sietyną, suteikiantį spalvą, raštą ir tekstūrą jūsų „penktajai sienai“.

Išlaikykite miegamąjį paprastą

Miegamasis turėtų atrodyti jaukiai, paprastai, rafinuotai ir elegantiškai, nepaisant kokį interjero dekoravimo stilių pasirinksite. Kad būtų lengva judėti, palikite mažiausiai vieno metro atstumą tarp lovos ir sienų arba didelių baldų ir mažiausiai bent 60 centimetrų tarp žemų baldų, tokių kaip stalai ar komodos. Jei norėdami patekti į vonios kambarį turite apeiti aplink lovą, pagalvokite kaip perstatyti lovą, kad to daryti nereikėtų.

Apstatykite savo miegamąjį tik tais baldai, kurių jums reikia. Būtiniausi yra lova, vienas arba du naktiniai staliukai prie jos, komoda ir kėdė. Papildomiems daiktams numatykite papildomas lentynas spintoje.

Neapkraukite miegamojo pastatomomis ir kabinamomis dekoracijomis. Pakabinkite ant sienos gražų meno kūrinį, pastatykite keletą pastatomų nuotraukų, žvakių, gėlių.  

Miegamojo baldai – kaip pasirinkti tinkamai?

Kai jau būsite pasiruošę pirkti baldus miegamajam, visų pirmiausia pradėkite nuo grindų plano ir kambario matmenų. Baldai turi atitikti kambarį, kuriame jie bus pastatyti ir tai ypač svarbu, kai kalbama būtent apie miegamojo baldus. Nesirinkite didelės, sunkios lovos ir komodos mažam miegamajam. Jei kambario lubos yra aukštos, aukšta lovos galvos atrama padės jas vizualiai sumažinti.

Jei jūsų miegamasis didelis, atitinkamai rinkitės ir jam tinkančius baldus. Pridėkite kėdę, pufą ar kitą baldą lovos gale. Maži baldai atrodys pasimetę dideliame miegamajame.

Daiktų laikymas miegamajame

Nedrumskite kambario ramybės nereikalingais daiktais. Kad padidintumėte kambario erdvę ir jaukumą, daiktus laikykite tam skirtose vietose, kad jų nesimatytų. Rinkitės naktinį staliuką su stalčiais, kuriuose galite paslėpti knygas, kremus, skaitymo akinius, kuriuos galėtumėte pasiekti, bet jie būtų nematomi. Jei reikia daugiau vietos galima kambarį papildyti nedidele komoda. Papildomai patalynei, antklodėms, užklotams ir pagalvėlėms laikyti galima suolą ar lagaminą lovos gale. Norėdami lengvai pasiekti knygas ar kitus daiktus, lovos galvos atramoje galima įsimontuoti lentynas ir jas uždengti su slankiojančiomis durelėmis. Pagal individualų užsakymą sukurta spinta, gali būti puikus sprendimas siekiant maksimaliai išnaudoti spintos erdvę. Daiktų saugojimui taip pat gali būti naudojamos dėžės, kurios tilptų po lova ir jas uždengtų dekoratyvinis lovos sijonas.

Skaitymo kampelis

Jei mėgstate skaityti, neužmirškite savęs palepinti jaukia skaitymo erdve. Jei turite pakankamai vietos, išsirinkite vietą prie miegamojo lango, kad galėtumėte mėgautis vaizdu pro jį ir natūralia šviesa. Pastatykite kėdę, kėdutę kojoms, toršerą ir mėgaukite ramia jaukia poilsio valandėle.

Pasimėgaukite prabangiais audiniais

Niekas taip nepriduoda kambariui jaukumo, komforto ir prabangos, kaip audiniai. Nepirkite audinių, kurie nėra iš 100 % medvilnės, o lininius audinius rinkitės su kuo aukštesniu siūlų skaičiumi, bet ne mažiau 350.

Jaukios aplinko sukūrimui naudokite moheros ar kašmyro audinius, kuriuos galite permesti per kėdės atlošą ar kaip akcentą padėti ant staliuko. Lovos baldakimo uždengimui naudokite šilko audinį, kurį taip pat galite panaudoti ir užuolaidoms.

Langai

Gražiai apipavidalintas langas, tai papildomas būdas suteikti kambariui daugiau rašto, tekstūros ir švelnumo. Jei mėgstate švelnias permatomas užuolaidas, derinkite jas su nepermatomomis ritininėmis žaliuzėmis, kurias galima nuleisti, kad vakare suteiktumėte kambariui privatumo, ryte – apsaugą nuo šviesos. Jei nemėgstate žaliuzių, naudokite storas ir tankias naktines užuolaidas.

Miegamojo apšvietimas

Miegamajame derėtų suplanuoti apšvietimą taip, kad jis turėtų kelias pasirinktis, atitinkančias jūsų lūkesčius. Pilnas apšvietimas apšviečia visą kambarį, maži šviestuvai gali būti naudojami skaitymui, ar kitoms veikloms, o akcentinės šviesos švelniai apšviečia sienas, suteikdamos jaukumo ir romantikos.

Skaitymo šviestuvas turėtų būti su reguliuojamu stovu, kad šviesos šaltinį galėtumėte pasireguliuoti ten kur jums reikia. Suskirstykite kambario apšvietimą zonomis ir įdėkite kiekvienai zonai po atskirą jungiklį bei šviesos reguliatorių. Taip turėsite galimybę pasirinkti šviesos šaltinį tokį kokio jums reikia ir kokio norite ryškumo.

Padarykite savo miegamąjį ramybės kampeliu

Jei norite visiškai ramaus miego ir organizmo atsinaujinimo, pasistenkite, kad mobilusis telefonas, nešiojamasis kompiuteri, treniruokliai ir t.t. nepatektų į jūsų miegamąjį. Ją palikite miegui, jaukumui ir romantikai. Jums tikrai patiks turėti tokį kambarį, skirtą skaitymui, romantikai ir miegui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *