Mažas butas

Mažo buto įrengimas – 8 patarimai kaip tai padaryti

Kalbant apie mažo buto įrengimą, svarbu žinoti kurie elementai dera tarpusavyje, kas daro kambarius aukštesnius ar žemesnius, didesnius, mažesnius ir turės atitinkamą reikšmę jūsų gyvenamajai erdvei. Kad mažo buto įrengimas praeitų sklandžiau, pateikiame 8 patarimus, kurie tai padės padaryti bei palengvins įrengimo procesą.

Vizualiai padarykite mažas erdves didesnėmis

Jei gyvenate mažame bute, be abejo, susidursite su klausimu: kokius baldus pasirinkti apstatymui? Baldus rinkitės storomis, dekoratyvinėmis, akį traukiančiomis, kojomis. Tokios kojos leidžia žvilgsniui tęstis toliau už baldo į kambario erdvę, o nesustoti ties baldo pagrindu, kaip atsitinka su pilnaviduriu, iki žemės besitęsiančiu, baldu. Stikliniai ar veidrodiniai stalai gali atrodyti per sunkūs mažose erdvėse, todėl derėtų rinktis labiau matiniu paviršiumi. Lovą rinkitės kaip įmanoma žemesnę, kad vizualiai paaukštintumėte lubas. Kad ir kaip gražiai atrodytų lovos ant kojyčių, venkite jų, nes jos žemina kambario erdvę ir, tarsi, perpjauna kambarį pusiau. Sienų dažymas šviesiomis spalvomis, taip pat daro mažas erdves didesnėmis, o akcentinės sienos dažymas tamsesne spalva suteikia kambariui gylio, kas taipogi padaro jį vizualiai didesniu.

Apgalvotai rinkitės spalvas ir raštus

Sukurkite ryšį tarp spalvų bei raštų, kurie kartojasi skirtingose erdvės. Pvz. sidabriniai siūlai ant pagalvių ir sidabrinė dušo užuolaida, medžio rašto naktinis staliukas ir to pačio rašto staliukas svetainėje. Dėl tarpusavyje sujungtų smulkmenų jūsų namai taps jaukesni ir stilingesni.

Sukurkite traukos taškus

Jei bute atsiranda vizualūs traukos taškai, tokie kaip: ryškiai nudažyta knygų lentyna, dekoruota viena kambario siena, tokiu būdu galite atkreipti dėmesį nuo probleminių vietų, kurių kartais nepavyksta atsisakyti, tokių kaip komoda ar kiti būtini baldai.

Išmaniai išnaudokite erdves saugoti daiktams

Šioje vietoje leiskite klestėti savo kūrybingumui. Sulankstomi baldai, paslėptos lentynos, įvairios daiktadėžės gali sumažinti netvarką tarp jūsų daiktų, suteikti būstui daugiau estetikos ir nenukreipti dėmesio nuo bendro vaizdo.

Galerijos siena

Pakabinę nuotraukas, paveikslus, galvosūkius ar kitus meno kūrinius ant tuščios sienos, suteiksite kambariui įdomumo ir gilumo, net jei jame ir nėra daug vietos. Nuotraukų galerijos padeda neapkrauti paviršių ir visada būti matomoms. Taip pat tokiu būdu sienai galite suteikti spalvingumo, kurį esant poreikiui galite nesunkiai pakeisti.

Veidrodžiai

Vienas iš geriausių interjero dizaino triukų – veidrodžių naudojimas. Veidrodžiai atspindi šviesą ir didina erdves. Pakabinę veidrodį prieš langą valgomajame arba vonios kambaryje, padarysite erdves šviesesnes ir didesnes. Teisingai pakabinti aukštesni veidrodžiai, aukština lubas bei gali apšviesti tamsesnes kambario vietas.

Modifikuokite integruotus elementus

Galbūt susidursite su tuo, kad negalėsite pakeisti kai kurių netinkamai atrodančių elementų bute, bet tai nereiškia, kad jums reikia su tuo taikytis. Pavyzdžiui, puošniomis grotelėmis galima uždengti ventiliacijos angas; gražia, dekoruota nuotrauka paslėpti neveikiantį ar nenaudojamą elektros lizdą. Jei nusprendėte jog jūsų netenkina virtuvės baldų spalva – pakeiskite ją! Yra įvairių klijuojamų dangų bei furnitūros dažų, kurių pagalba tai jums pavyks be vargo.

Norėdami padalinti erdves, naudokite kilimus

Kilimai puikiai tinka padalinti ir atskirti erdves. Jei gyvenate mažame arba lofto tipo  bute, su atviru išplanavimu, norėdami atskirti erdves naudokite kilimus. Kilimas prie sofos, atskiria erdvę, kurioje vyksta laisvalaikio veikla, o kilimas prie lovos – poilsio. Žinoma, galima statyti ir pertvaras, bet kilimai paprastesnė alternatyva.

Taigi, pasinaudojus vienu kitu patarimu, įnešus savojo šarmo, tikrai įmanoma įsirengti jaukų, vizualiai apgalvotą ir stilingą mažą butą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *