lauko durys

Lauko durys

Lauko durys, tai ypatingas namo ar buto elementas. Juk žmonės ką pirmiausia pamato atėję į svečius, tai būtent jos. Jos gali būti tiek ir spalvotos, tiek ir vienspalvės. Plastikinės lauko durys pasirenkamos individualaus namo statyboje dėl lengvos konstrukcijos ir galimų variacijų su stiklais, šarvo lauko durys – dėl saugumo ir ilgaamžiškumo.

Plastikinės lauko durys

Plastikinių lauko durų gamyboje naudojamos įvairaus tipo medžiagos. Profilis pasirenkamas pagal namo energetinės klasės reikalavimus, o spalvos ir stiklų variacijos – pagal kliento norus. Visada stengiamasi suderinti šiuos du elementus, kaip sakoma patarlėje: kad ir avys būtų sveikos ir vilkas sotus. Plastikinių lauko durų profilis gali turėti nuo 3 kamerų iki 6. Kameros, tai tarsi namo oro tarpas, kuo jų daugiau, tuo šalčiui sunkiau skverbtis į namo vidų. Taip pat labia svarbus elementas – stiklai. Šiuo metu populiariausi 3 stiklo paketų langai. Šio langai hermetiškesni, turi daugiau akustinių savybių, o taip pat ir mažina energetinius nuostolius.

Šarvo durys

Šarvo durys, tai tos durys, kurios jums užtikrins namų saugumą. Jos gaminamos iš metalinių profilių ir lakštinio plieno. Gali būti apdirbamos jūsų pasirinkto tipo medine plokšte arba atsparia drėgmei Okoume tipo plokšte. Šarvo durys montuojami įvairaus tipo užraktai, gali būti vieno taško trimis strypais, rakinantys horizontalia kryptimi, prie pačio užrakto. Taip pat gali būti naudojami 3 – ų taškų užraktai: vienas horizontalus, antrasis viršuje vertikaliai, o trečiasis vertikaliai apačioje. Šio tipo užrakto išlaužti prkatiškai neįmanoma.

Kokias lauko duris pasirinkti?

Renkantis lauko duris, svarbu atsižvelgti į visus tris kriterijus ir priimti, aukso vidurį atitinkantį sprendimą. Ar tai būtų saugumą užtikrinančios ir plataus dizaino sprendimus turinčios šarvo durys, lengvos ir matomumą didinančios – plastikinės durys. O galbūt lauko durys – šarvo durys, o kiemo durys – plastikinės? Į šį klausimą galite atsakyti tik Jūs!