Baltas interjeras, langai su žaliuzėmis

Žaliuzės – ar tinkamas sprendimas būsto langams?

Dažnai remontuojantys ar įsigiję naują būstą žmonės, nori visus namo kampelius prisitaikyti savo poreikiams bei susikurti unikalų dizainą taip, kaip tuo metu įsivaizduoja. Neretai atiranda netikėtas galvos skausmas, kai prieinama prie klausimo: kuo uždengti būsto langus? Žemiau, straipsnyje, paminėsime keletą faktų, kuriuos žaliuzių gamintojai pateikia apie savo produktus.

Žaliuzių šviesos pralaidumas

Prieš renkantis žaliuzės, pirmas klausimas į kurį privalote sau atsakyti: koks reikalingas šviesos pralaidumas? Yra įvairaus tipo audinių, kurie skiriasi savo pralaidumu saulės spinduliams. Kai kurie net iki 90 % sulaiko saulės spindulius. Galbūt mažesnio šviesos pralaidumo reikėtų tokiose namų vietose kaip miegamasis, o didesnis galėtų būti svetainės ar virtuvės erdvėse. Norintiems pasislėpti nuo praeivių akių, žemutiniuose aukštuose gyvenantiems taip pat yra sprendimas: plisuotos žaliuzės, kurios gali būti atitraukiamos tiek nuo viršutinės lango dalies, tiek nuo apatinės. Derėtų atkreipti dėmesį, kad dauguma tamsesnių audinių, šviesą izoliuoja geriau nei šviesesni.

Audinių bei medžiagų įvairovė

Renkantis žaliuzes, taip pat galima jas pritaikyti prie namuose vyraujančios spalvinės gamos. Kadangi žaliuzės išsiskiria gausia spalvų bei audinių įvairove, sau tinkantį sprendimą ras kone kiekvienas. Galima rinktis tarp vertikalių ar horizontalių, plisiuotų, medinių bei plastikinių žaliuzių. Taip pat yra įvairaus padengimų, tokių kaip: teflonas (virtuvės erdvėje), šviesą atspindinčios, nedegios ir t.t.

Nestandartinės formos

Turint nestandartinių formų langus, lieka bene vienintelis būdas uždengti juos – žaliuzės. Jomis galima uždengti įvairiausių formų langus, nuo trikampių iki apvalių, o taip pat ir įvairaus dydžio.

Konstrukcijos paprastumas, lengvumas

Daugumos tipo žaliuzes galima nesunkiai susimontuoti ir pačiam ar pačiai, jei tik namuose yra atsuktuvas. Jų konstrukcijos gana paprastos ir lengvos, bet norint išvengiant galimų kėblumų dėl garantinio aptarnavimo, patartina darbus patikėti žaliuzes gaminusiai įmonei.

Paprasta žaliuzių priežiūra

Žaliuzes labai paprasta prižiūrėti. Kadangi jos nesugeria kvapų kaip, tarkim, užuolaidos, tai pakanka drėgnos mikropluošto šluostės, plunksnų šlouotelės ar paprasto dulkių siurblio ir keletos minučių vienam langui. Nereikia nieko nukabinėti, skalbti bei lyginti, o po to vėl užkabinti.

Saugumas

Žmonėms, kuriems norisi papildomo saugumo paliekant namus ilgesniam laikui, tinkamas sprendimas galėtų būti apsauginės žaliuzės, kurios netik izoliuoja eismo, vėjo keliamą triukšmą, bet ir sudaro papildomą apsaugą nuo įsilaužimų. Jos gaminamos iš šarvo profilio, kurios gali susisukti į dėžę, kuri gali būti tvirtinama ant sienos, nišoje arba gali būti tiesiog integruojama ant lango rėmo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *